Історія готелю

Гарантія кращої ціни
При бронюванні на
сайті готелю
Готель «Київ» побудований у 1973 році в Урядовому кварталі, серед старовинних споруд, особняків і адміністративних будівель. Уперше відкрив свої двері як відомчий готель Верховної Ради УРСР. Після здобуття Україною незалежності став офіційним готелем парламенту країни. Важко уявити, скільки офіційних прийомів, зустрічей на найвищому рівні, переговорів, конференцій та банкетів було проведено за майже 50 років роботи. Одразу після будівництва у 1973 році готель був першою будівлею в країні, яка на той момент мала понад 20 поверхів і, також, другим найвищим будинком України після висотки на Хрещатику.

Проект 22-х поверхової будівлі розробив відомий український і радянський архітектор Віктор Єлізаров. Найбільшу популярність йому приніс проект і зведення Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, який зараз носить нову назву Національного музею історії України у Другій світовій Війні.

Втім над проектом будівлі працювали і не менш відомі архітектори, наприклад, Ігор Іванов, який в 1974-1980 роках обіймав посаду головного архітектора Києва.

Раніше на місці готелю стояв адміністративний будинок з пожежнею і наріжною каланчею. Будівлю, якої зараз вже немає, було зведено в 1887 році ще одним знаменитим архітектором В. Ніколаєвим. Незабаром, після зесення у 1968 році, розпочалися роботи зі зведення готелю.

Невеликі розміри ділянки (50х43 м) визначили витягнуту по вертикалі композицію будівлі. Квадратний в плані житловий корпус спирається на широкий 2-поверховий подіум. Конструктивна схема будівлі готелю – металевий каркас з цегляним заповненням. Перекриття виготовлені зі збірного залізобетону. Пластичну виразність фасаду збагачують скошені лоджії, наявні у всіх номерах, і облицювання природним Альмінським каменем.

В оформленні інтер’єрів брали участь заслуженні художники УРСР Л. Є. Жоголь, Г. С. Севрук, А. Г. Шарай, Я. І. Падалка.
Наразі готель відіграє важливу роль у соціально-політичному житті міста. У ньому часто зупиняються народні депутати, які приїжджають на засідання ВР (РБК-Україна), бізнесмени у ділових поїздках, і гості, які просто хочуть насолодитися прекрасним перебуванням у столиці України. Зараз ми відкриті для всіх і готові запропонувати нашим відвідувачам рівень сервісу, який звикли надавати, найвищий.